כל ילד בישראל יוצא מהבית בבוקר כאשר הוא מצויד באוכל לארוחת העשר. יש כאלה שייטלו איתם שנייה לפני שהם יוצאים שתי פרוסות לחם ובקבוק מים ועם זה הם ייאלצו להסתדר. מנגד יש את אלו המשקיענים או נכון יותר, ההורים שלהם הם המשקיענים. הם מכינים עבור הילד כריך טוב עם ממרח טעים ובריא, עליו הם חותכים ירקות ודואגים כי כל אבות המזון יהיו טמונים בכריך. מלבד זאת הם מוסיפים גם פירות חתוכים לעיתים אף ירקות נוספים וכך יוצא הילד עם ארוחה מלאה ומשביעה שעשויה בהחלט להעניק לו אנרגיות למשך כל שעות הלימודים.

עבור ההורים המשקיענים היינו ממליצים לרכוש קופסא מיוחדת לארוחה המדהימה שהם מכינים לילד (ראו כאן למשל קופסאות אוכל SISTEMA). קופסת פלסטיק מחולקת שתכיל בצורה מסודרת את כל מוצרי המזון מבלי שהפירות יימעכו, הירקות יאבדו את המיצים והנוזלים או הסנדוויץ' יאבד מהפריכות שלו. קופסאות האוכל ישדרגו את כל ההגשה ויעניקו טעמים טובים יותר לארוחה שהיא כבר טעימה גם כך.

אנחנו כאן על מנת לתת לכם 5 רעיונות לצורך הכנת כריכים מומלצים וקלים להכנה לבית הספר. אנחנו נשים דגש על כך כי הארוחה תכלול את כל מה שהילד צריך בארוחה. זה אומר פחמימה שזה הלחם. הממרח יהיה בדרך כלל מנת החלבון וירק כלשהו שתוכלו לחתוך ולהניח על גבי הממרח ישלים את התמונה. מלבד זאת כדאי תמיד לצרף פרי לקינוח כך אתם בהחלט יכולים להיות בטוחים כי הילד אוכל ארוחה משביעה וטעימה שנותנת לו את כל מה שהוא צריך מהבחינה הבריאותית.

  1. כריך עם גבינה ועליו פרוסות עגבנייה וזיתים. (כאן ישנה גם תוספת השומן הבריא של הזיתים)
  2. כריך עם קטשופ ועליו פרוסה של גבינה צהובה, פרוסות עגבנייה וזיתים.
  3. כריך עם אבוקדו (שומן) ועליו פרוסות ביצה קשה (חלבון) בתוספת פרוסות מלפפון ומלפפון חמוץ.
  4. כריך עם טונה וירקות חתוכים.
  5. כריך עם טחינה או חומוס וחסה עם עגבניות שרי.

כדאי תמיד להעדיף את הלחם העשוי מחיטה מלאה שהיא בריאה הרבה יותר מהלחם הרגיל והיא הופכת את הארוחה למושלמת.

>קראו על מתנות לסוף שנה שכל אחד ישמח לקבל