אובחנתם "כצליאקים"? סובלים מרגישות לגלוטן או מבעיה רפואית כזו או אחרת? הכתבה הזו בשבילכם !

עם העלייה במודעות למחלת הצליאק בשנים האחרונות יחד עם השיפור באמינותם של תבחינים סרולוגיים, מאובחנים יותר ויותר ישראלים ככאלו הסובלים מרגישות לגלוטן (על פי ההערכות קרוב ל-100 אלף ישראלים מוגדרים כצליאקים והיד ככל הנראה עוד נטויה). הדבר מתבטא בצורך להיערך ברמה התזונתית ולהימנע ממאכלים מסוימים בכדי לשלול אופציה חלילה לעוגמת נפש בריאותית ונפשית כאחד.

כדאי לדעת כי צריכת מוצרי מזון ללא גלוטן נמצאת במגמת עלייה מתמדת בשנים האחרונות, כאשר נכון ל-2021 גדל שוק המוצרים ללא גלוטן בשיעור חד של כ-30 אחוזים. נתונים גבוהים יותר מתייחסים לשוק החטיפים ללא גלוטן שהאמיר אף באחוזים גבוהים יותר (סך הכל צורכים כיום כ-70 אלף בתי אב בישראל מוצרים ללא גלוטן על בסיס קבוע).

גם בענפי הכושר עלתה המודעות בקרב מתאמנים בכל הגילים והרמות, המעוניינים לשמור על אורח חיים בריא ותזונה נכונה, אך במקביל לא לוותר על תוספים שיכולים לשדרג את ביצועיהם. 

חטיפי חלבון ללא גלוטן – במה כדאי לבחור?

ישנם לא מעט חטיפי חלבון ללא גלוטן בשוק תוספי המזון והכושר, אולם קיים לא אחת פער בהרכב החומרים, בערכים התזונתיים וכן גם בטעם לכן מומלץ לבחון מה כול החטיף, האם הוא כולל גם חומצות האמינו, וויטמינים ומינרלים, האם מכיל החטיף כמות נכבדת של אבקת חלבון ועוד? ומה עם הטעם? משמח לגלות כי ישנם חטיפי חלבון ללא גלוטן במגוון טעמים משובחים, כמו: שוקולד לבן, עוגת שוקולד, פטל, קינמון, עוגיות ועוד. 

מוטב לציין כי חטיפי החלבון ללא גלוטן מוצעים במחירים אטרקטיביים ומשתלמים למדי – הכל מתוך מטרה מוצהרת לספק את הצורך של אלו מכם הרגישים לגלוטן ליהנות מחטיפי חלבון איכותיים שיאפשרו להם להמשיך בשמירה על שגרה ואורח חיים תזונתי-ספורטיבי במיטבו.