חיות המחמד שלנו סובלים לעיתים מהתקפות של קרציות ופרעושים, כדאי להכיר את צמד הפורעים הללו, ואת הטיפול הנכון בהם.

אחת מהבעיות הנפוצות לאנשים המגדלים חיות מחמד היא חיות לא רצויות שלעיתים – לרוב בעונת הקיץ – פוקדים אותם. קרציות ופרעושים ושאר מיני טפילים, הם אמנם קטנים בגודלם אבל הבעיות והצרות שהם עלולים לגרום הם רבים וגדולים.

אז מהן הסכנות הבריאותיות של טפילים אלו? איך נפטרים מהם? במאמר הבא נשפוך קצת אור על התמונה. לקריאה בנושא מוצרים לבעלי חיים

איך ניתן להימנע מקרציות בימי הקיץ? – מהי קרצייה

קרצייה היא חיה ממשפחת פרוקי הרגליים, היא קרובת משפחה של החרקים. הקרצייה ניזונת מדם החיה המארחת אותה, הקרציות הנפוצות ביותר בארץ הן הקרציות החומות.

הקרצייה יכולה לשוטט בחוץ בין העצים והשיחים, אך גם על הרהיטים שלכם בבית. היא ממתינה למארח ואז נטפלת אליו ומוצצת את דמו. לרוב היא תשהה על בעל החי מספר ימים עד שתעבור לקרבן הבא.

לרוב הקרצייה תבוא לבקר על כלבים אבל היא לא פוסלת בעלי חיים אחרים.

איך ניתן להימנע מקרציות בימי הקיץ? – טיפול מונע

למרות שהעברת מחלות מקרצייה לבן אדם היא די נדירה, חשוב לזכור כי קיימת אפשרות כזאת, לכן כדאי לבצע טיפול מונע על הכלב או חיית המחמד שלכם, כמו כן יש לבצע טיפול סביבתי, כך תפתרו את הבעיה באופן מושלם.

מניעת חשיפה של חיית המחמד שלכם מקרציות אינה אפשרית, תמיד הם יהיו בסיכון לחשיפה. אך קיימים דרכים למניעת ביקור קרציות דווקא על הכלב שלכם.

תוכלו למצוא מגוון של תרסיסים, תכשירים, כדורים ואמפולות. מוצרים אלו מונעים הדבקות או חיסול של הקרציות כמעט באופן מיידי.שימו לב ישנם תכשירים המיועדים לטפילים מסוגים שונים, לא בהרכח שהם יועילו גם כנגד הקרציות. למידע בנושא חנות חיות בפתח תקווה