שיש הוא מרכיב חשוב במטבחים שלנו, מאחר שעליו אפשר לבשל ולאפות ולהניח סירים ומחבתות. הוא נחשב לחומר שאינו נשחק או מתלכלך בקלות, אלא עמיד בפני טמפרטורות גבוהות, מכות ושריטות. כמו כן שיש מגיע במגוון עיצובים ומעניק אפשרויות בחירה לפי טעם אישי.

התרשמו ממגוון משטחי השיש באתר של ניר צבי שיש:

https://www.nir-zvi.co.il

למרות כל זאת, השימוש בשיש אינו בלתי מוגבל בזמן ולעתים תצטרכו להחליף אותו לאחר שנשחק נשרט או נפגע בדרך אחרת. לאחר שהגעתם למסקנה שיש להחליף את השיש, עליכם לפנות לחברה מוכרת כדי לקבל את השירות. רק חברה עם ניסיון ואנשי מקצוע מעולים תוכל להבטיח לכם התקנת שיש חדש ופירוק הקיים ללא דופי. אין להתפתות להצעות זולות ולוחות זמנים קצרים מהמקובל, מאחר שאתם מסתכנים בעבודה בלתי מקצועית שתגרום נזק רב  ולטווח ארוך.

הסיבות העיקריות להחלפת שיש

החלפת שיש יכולה להיגרם בשל פגיעות ושריטות, אבל גם כתוצאה של שיפוצים ועיצוב מחדש של מטבח. השיש מוחלף כדי להתאים למראה החדש ולהשתלב בין המשטחים. סיבה נוספת היא מעבר דירה ורצון לשדרג את המטבח הקיים. יתכן שהדיירים הקודמים השאירו משטח שיש במצב ירוד ויתכן גם שהעיצוב שלו אינו לטעמכם ולכן תרצו להחליף את השיש. כמו כן, שינויים בחלל המטבח כרוכים לעתים בשבירת קירות והגדלת או הקטנת החלל ולכן גם במקרה זה מימדי השיש עשויים להשתנות ולכן נדרשת החלפה. 

כיצד תבחרו את השיש המתאים?

לפני ההחלפה עליכם לדעת גם מה אתם שואפים לקבל במקום המשטח הישן, מהו הגודל הרצוי למשטח השיש החדש וכן לבחור מבין מספר עיצובים את זה שיענה על הטעם שלכם. גודל המשטח תלוי בין היתר בכמות הבישולים המתוכננים, כפונקציה של מספר הדיירים והרגלי האירוח.

תצטרכו לבחור בין שיש גרניט, אבן קיסר וסינתטי ותוכלו לקבל מידע מלא על היתרונות והחסרונות של כל אבן מיועצים של חברה ותיקה ומנוסה. הבחירה בחברה כזו חשובה במיוחד בגלל הצורך בפירוק המשטח הקיים וכדי למנוע מראש אפשרות לנזקים שעלולים להיגרם מעבודה של פועלים חברי ניסיון. אותם דברים אמורים בנושא הרגיש של התקנת משטח חדש.