לעתים, מעבר מספק לספק עשוי לעשות הבדל דרמטי. כך גם בתחום האינטרנט. בחירה טובה בספק, עשויה לספק לכם אינטרנט מהיר, כפי שלא הכרתם עד כה. מה זה אומר בפועל? ומה מציעה ITC שצריך לעניין אתכם?

יחסים מורכבים

כאשר בוחרים ספק וחבילת אינטרנט, בוחרים כמובן גם מהירות רצויה. לא תמיד חשים, שהמהירות המבוקשת היא באמת המהירות שמקבלים בפועל או שהיא מתקבלת באופן רצוף. ואכן, יש הבדל בין ספקי האינטרנט השונים. זאת, בין השאר מאחר שמדובר בתחום טכני מורכב למדי. לאחר שתקראו עוד מידע על ספק  itcייתכן שזו תהיה הבחירה שלכם. תשמחו לשמוע, כי בתור ספק  itcמציעה את שני סוגי חיבורי האינטרנט שדרושים כיום (שהם למעשה שני החלקים של חיבור אחד): גם "ספק תשתית" וגם "ספק אינטרנט". מה עושים לאחר שמתחברים בצורה כזו לרשת האינטרנט? כיצד בודקים מה המהירות בפועל?

גלישה מהירה – למדוד ולהבין

את מהירות הגלישה בפועל, ניתן למדוד בסיוע של אתרי עזר מיוחדים למטרה זו. למשל האתר הבולט speedtest. המדידה פשוטה, מהיר מאוד ומספקת תוצאה מספרית ברורה. ניתן לבצע מדידות כאלה בימים שונים ושעות שונות, בכדי להתרשם מיציבות מהירות החיבור. כך תוכלו לוודא, שאתם אכן מקבלים את המהירות שאתם משלמים עבורה. אגב, שימו לב להבדלים שבין מהירות הורדה למהירות העלאה. מהירות ההורדה היא המהירות שבה מועבר מידע, מרשת האינטרנט אל המחשב שלכם. זה עשוי להיות למשל, המידע שדרוש לשם הצגת אתר אליו נכנסתם. מהירות העלאה לעומת זאת, היא מהירות התעבורה בכיוון ההפוך – מהמחשב שממנו אתם גולשים, אל יעדים שונים ברשת האינטרנט. למשל במסגרת צ'ט.

להבין את התמונה הגדולה

המהירות שמוצגת בתוצאות בדיקות כפי שהזכרנו, היא ערך מספרי פשוט וברור. כך גם המהירות שעליה אתם משלמים. אך חשוב לקחת בחשבון, שהמערכת והפעולות שמתבטאים בתוצאה הברורה הזו, מורכבים למדי. לכן, אם התוצאה המספרית לא משביעת רצון מבחינתכם, הדבר לא בהכרח נובע מספק האינטרנט. כאמור, בבחירת ספק  Itc עשויה להפתיע אתכם ולשנות את מה שידעתם על גלישה מהירה. אך קחו בחשבון גם:

פתרונות בהתאם לצורך

מעבר לכל כמה שהזכרנו עד כאן, ספקית אינטרנט ITC מציעה כמה פתרונות נוספים, אשר עשויים להשפיע על המהירות. בהקשר אבטחה, היא מציעה שירות סינון תכנים ("בקרת הורים"). IPVPN (או Virtual Private Network) הוא שרות נוסף, אשר מסייע להצפין ולאבטח תקשורת. חובבי משחקי מחשב, עשויים להתעניין בשירות של שימוש בכתובת IP קבועה ("סטטית").

לסיכום

מהירות גלישה היא דבר מורכב ברמה הטכנית. מצד שני, היא פשוטה מבחינת המהירות שאתם מקבלים בפועל כגולשים. נסו את ITC! אתם עשויים להיות מופתעים.