כל אחד מאיתנו מכיר פלפלים רגילים, אדומים או צהובים, אשר נהוג להשתמש בהם לסלטים, פשטידות, ולעיתים גם כתוספות לרטבים, פיצות, פסטות ועוד. אך אנחנו יכולים להניח שישנם עוד לא מעט סוגים נוספים של פלפלים המגיעים ממקומות שונים בועלם וניתן לעשות בהם שימושים מגוונים. 

אחת הדוגמאות הטובות לכך, הוא פלפל חלפיניו. מדובר בפלפל ירוק המגיע ממקסיקו. חלפיניו הוא זן של פלפל צ'ילי, בשרני, המגיע בטווח גדלים של 3 עד 7 סנטימטר. הוא נחשב לפלפל חריף יחסית, בוודאי אם מטפלים בו בצורה מסוימת, קרי אם מפסיקים להשקות לפחות שמונה שעות לפני שבוחרים לקטוף אותו. 

אנחנו יכולים לראות שימושים שונים בפלפל חלפיניו. מאחר ומדובר בפלפל חריף, אזי שהוא לא יכול להתאים לכל ארוחה או לכל מנה, בוודאי שהוא לא יכול להתאים לכל אחד ואחת. אנשים שאינם רגילים או לא מסוגלים לאכול אוכל חריף, יתקשו לאכול אותו לבד וכן יתקשו לאכול אותו בצורתו החריפה ביותר. 

כיצד אפשר להשתמש בפלפל זה?

אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד מתכונים שיכולים להתאים לצורך שימוש והכנה בפלפל חריף. למשל, אנחנו יכולים להשתמש בהם לצורך כיבוש. כמו כן, אנחנו יכולים למצוא לא מעט מנות אשר כוללות פלפל חלפיניו. היום נהוג להשתמש בו בפיצות, ברטבים של פסטות, רטבים ותוספות למנות בשריות ועוד. יש מי שגם יודע כיצד להכין רטבים של פלפלים באמצעות שימוש בחלפיניו. 

לפני סיום נדגיש, היום להבדיל מבעבר, אנחנו יכולים למצוא חומרי גלם למזון ופלפלים מסוגים שונים, כולל חלפיניו במגוון רחב של מקומות, חנויות ורשתות שיווק. החוכמה היא לא רק למצוא אלא גם לדעת כיצד להשתמש בו בצורה אפקטיבית ונכונה, להפיק ממנו את התועלת לה אנחנו מצפים.