כשאנחנו מתקינים מטבח חדש, ישנם כמה אלמנטים שאנחנו צריכים לבחור. אומנם כל אלמנט מגיע בנפרד אך אנחנו נבחר אותם ביחד, מאחר והם קשורים זה לזה ולא נרצה שייווצר מצב שאלמנט אחד מגיע בצבע מסוים, בעוד שאלמנט אחר מגיע בצבע אחר.

האלמנטים המדוברים הם ארונות, שיש, קרמיקה, משטחי עבודה, כיור. אלה האלמנטים העיקריים, אליהם נוסיף אלמנטים אחרים. לכם כשאנחנו חושבים על שיש למטבחים, אז באופן טבעי אנחנו לא יכולים לחשוב על שיש כמשהו שעומד בפני עצמו, לבדו. אנחנו צריכים לקחת בחשבון את העובדה שהוא קשור למרכיבים אחרים, גם אם אנחנו יכולים לקנות אותו בנפרד.

ההחלטה באיזה שיש למטבחים נשתמש מתחלקת לשני חלקים. חלק אחד מתייחס לסוג השיש, חלק אחד מתייחס לצבעים ולעיצוב שלו. אם אנחנו מתייחסים לסוג השיש, הרי אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של סוגים, בין אם זה שיש גרניט, שיש קיסר, שיש חברון, שיש נאוליט ועוד. כל אחד מסוגי השיש בנוי אחרת, יש לו עמידות שונה ואיכות אחרת. מן הסתם גם העיצוב של כלשיש הוא שונה.

אם אנחנו מתייחסים לצבעים ולעיצוב, הרי שכאן בא החיבור לשאר המרכיבים של המטבח בצורה הרבה יותר ברורה. אנחנו לא נרצה להשתמש בשיש שאיננו משתלב עם הארונות, עם הקרמיקה ובכלל עם העיצוב של המקום. אנחנו נרצה למצוא אך ורק שיש שמתאים לעיצוב של המקום, שיש הולם לעיצוב הכללי של המטבח.

על מנת לעשות את הבחירה הנכונה, הרי שאנחנו יכולים להשתמש בכמה גורמים. ראשית, אנחנו יכולים להשתמש בתוכנות הדמיה שיציגו בפנינו כיצד המטבח שלנו ייראה אחרי שנתקין בו את השיש שלנו ביחד עם המרכיבים האחרים. שנית, אנחנו יכולים להיעזר במעצבי פנים וכן במעצבים שמתמחים בתכנון ועיצוב מטבחים. זה יאפשר לנו לקבל כלים ורעיונות לעיצוב נכון. שלישית, אנחנו כמובן יכולים לייצר סקיצה של המטבח כפי שאנחנו רואים אותו ואז לבחון על פי מקורות השראה שונים, מה בדיוק אנחנו מחפשים, מה יכול להתאים לנו. כך נוכל לייצר מטבח כמו שאנחנו רוצים.