ישראל ידועה כארץ עם מזג אוויר נעים במשך רוב ימות השנה, ואנשים רבים מנצלים את מזג האוויר הזה כדי לאכול במרפסת. כיום לא ניתן רק לבשל במטבח, שנמצא בתוך הבית, ולאכול במרפסת, אלא בעלי בתים שיש להם בית עם מרפסת, או גינה, יכולים ליהנות ממטבחי חוץ. כיום במטבח חוץ לא רק ניתן לצלות בשר, אלא ניתן להכין ארוחה שלמה, ולהגיש לאורחים אותה במרפסת. ניתן להתאים את עיצוב המטבח בהתאם לגודל המרפסת, ולכך הם יכולים ליהנות מחוויה של אוכל במרפסת באוויר הקריר שבחוץ, ובחוויה משפחתית יוצאת דופן לגמרי, לכן כיום מטבחי חוץ למרפסת נהפכו לאופציה מועדפת גם בערים צפופות, בדקו מגוון דגמים באתר מטבחי חוץ גנץ.

מטבח גינה הוא בנוסף למטבח הקיים

יש לדעת כי מטבח גינה אינו מגיע במקום המטבח הביתי הקיים, אלא בנוסף לו. זה עוד משטח עבודה, המגדיל את האפשרויות העומדות בפנינו לבישול. בשורה התחתונה מטבח גינה למרפסת תורם למרחב של מטבחי המחיה שלכם, ובכך גם לאיכות החיים.

על מה צריך להקפיד כאשר מתכננים מטבחי גינה?

ניתן לומר כי העקרונות של מטבח גינה דומים לעקרון של מטבח רגיל, אשר ניתן לבנות מטבח גינה בצורה מסודרת , המכילה מגוון רחב של שטחי אחסון גריל גז טאבון פחמים. יש גם מטבחי גינה המגיעים בעיצוב מושלם עם הקנייה שלכם, וניתן גם להתאים את המטבח לאורך המרפסת, ראו דוגמאות בלינק https://www.outdoorkitchens.co.il/outdoor-kitchen.

מטבח גינה מצריך להתאים בעיצוב לשאר הבית

חשוב מאד להתאים את עיצוב המטבח לשאר הבית, לפיכך אם הבית הוא כפרי עיצוב המטבח יהיה כך, ואם הבית הוא מודרני גם המטבח צריך להיות מודרני. חשוב מאד להתאים את העיצוב למה שבחוץ, לדוגמא,  אם המרפסת עשויה מעץ ניתן להתאים מטבח שעשוי מבמבוק, ואם אתם גרים באזורים מדבריים בחירה בצבעים כמו אדום וכחול יהוו צבעים יותר מתאימים.

יש לתחם את שטח המטבח

מפני שהמטבח עשוי במקום מוגבל, יש להתאים את המטבח לגודל המרפסת.

חשוב מאד לדעת לא להציב מכשירים חשמליים כמו מקרר או מקפיא לצד מכשירים שמפיצים חום כמו גריל גז.