כל אדם יודע כי אחד הממתקים היוקרתיים ביותר בתחום השוקולד הוא פרלינים, מדובר למעשה על שוקולד מאוד מיוחד, אשר מעניק לכל אדם שאוכל אותו חוויה מתוקה, טעימה וייחודית. אם אתם תוהים האם מאוד מורכב להכין פרלינים, כדאי שתדעו כי הכנת פרלינים לא חייבת להיות דבר מאוד מורכב או מסובך. במאמר הבא תקבלו את כל המידע אודות אופן הכנת פרלינים וזאת בכדי שגם אתם תוכלו להנות מחוויה מתוקה ומושלמת.

איזה כלים צריך בכדי להכין פרלינים?

בכדי להכין פרלינים ברמה הטובה ביותר יש להשתמש בכלים ייעודיים לצורך הכנתם. הכלים הם: תבניות מפלסטיק קשיח וחלק, שפכטל ממתכת, מד חום מיוחד הרלוונטי לצורך מדידת הטמפרטורה של השוקולד בתהליך ההכנה ושק זילוף אשר רלוונטי לצורך עבודה עם הגנאש. כמובן שחשוב מאוד להקפיד על כלים איכותיים וזאת בכדי שהפרלינים יצאו מושלמים.

כיצד מכינים את הפרלינים?

בכדי להכין פרלינים צריך ללמוד כיצד מטמפררים שוקולד. מדובר על פעולה שמטרתה היא לגרום לשוקולד להגיע לטמפרטורה הרצויה שתהפוך אותו לנוח וקל יותר לעבודה. הטמפרור דורש המסה של השוקולד בצורה מבוקרת ומדויקת ולאחר מכן את צינון השוקולד. כאשר עובדים בהתאם לשלבים לא מדובר על פעולה מורכבת מדי. בכדי להכין תבנית אחת של פרלינים יש צורך ב350 גרם שוקולד לכל תבנית של פרלינים.

בשלב הראשון ממיסים את השוקולד או במיקרוגל הוא בשיטה מיוחדת הקרויה בן מארי. לאחר מכן יש לבדוק את הטמפרטורה של השוקולד ולוודא כי היא מגיעה לבין 45-49 מעלות לשוקולד מריר או 40-45 מעלות לשוקולד חלב ולבן וזאת בכדי שתהיה אפשרות לעבוד עם השוקולד בצורה יעילה. יש לצנן את השוקולד ל32 מעלות בשוקולד מריר וב29 מעלות בשוקולד חלב ולבן. לאחר מכן יש להעביר את השוקולד לתבנית של הפרלינים, לדאוג שלא ייווצרו בו בועות ולמלא אותו בגנאש, אגוזים, שקדים, אלכוהול או כל מילוי אחר שרוצים.

להזמנת מארזי שוקולד ולהרשמה לסדנאות >>>