אכילה כפייתית היא אכילה שלא מונעת מתוך רעב אמיתי של האדם. האכילה היא מתוך דחפים פנימיים הנובעים מעיוותי חשיבה שונים. כמו מה למשל? חשש מפני תחושה של רעב אשר מובילה לאכילה של כמויות מזון שמא הגוף יהיה רעב ותיווצר מצוקה. יש כאלה שאצלם האכילה הכפייתית היא בעקבות תחושות נפשיות קשות כמו מועקות, מתחים, לחצים שונים והאכילה נועדה מבחינתם להוות סוג של פיצוי. פיצוי שכביכול נועד לשפר את ההרגשה הקשה שלהם. האם זה אכן קורה? האם האוכל אכן מועיל להם? לא ממש בטוח. לא ברור שזה מועיל להם והאמת היא שברוב המקרים מדובר במעגל קסמים שהוא הרסני ממש. כי האוכל לא באמת מצליח להרגיע את האדם. זה רק גורם לו להשמנה. ההשמנה עצמה היא גורם לתסכולים. שלא לדבר על המחלות הנובעות בעקבות ההשמנה מעבר לפגיעה מבחינה תדמיתית.

מה עושים עם אכילה כפייתית?

אז לא כל כך מהר מבינים האנשים הסובלים מהתופעה של בולמוס אכילה, כי הם אכן אוכלים בצורה לא באמת רצונית ושזוהי בעיה שהם אמורים לפתור. אך אנשים שכן מבינים את הדבר והם לא רוצים להיתקע במקום הזה של האכילה כפייתית, יכולים בהחלט למצוא לעצמם את הדרך להתגבר על הבעיה ואף לפתור אותה מהשורש.

הפתרון של האכילה הכפייתית

אז למעשה אין פתרון אחיד לבעיה של האכילה הכפייתית. זאת בגלל שאצל כל אחד הבעיה נובעת ממקום אחר. יש כאלה הסובלים מאכילה כפייתית בגלל בעיות חברתיות ויש כאלה שאצלם הבעיה הגיעה בעקבות קשיים כלכליים. הדבר תלוי כמובן גם בגילו של האדם כאשר בכל גיל יש את הבעיות המאפיינות אותו. האכילה הכפייתית המטופלת בצורה הנכונה על ידי נטורופתית, אכן מצליחה להגיע אל פתרונה.