אבקת חלבון הינה אבקה המכילה חלבון בערך ביולוגי גבוה. ניתן למצוא היום בשוק אבקות חלבון רבות, המגיעות מחברות שונות ומכילות ערכים שונים ורמות ספיגה משתנות. ניתןלמשל למצוא אבקות חלבון שמיוצרות על בסיס סויה, חלבון אפונה, ביצים וכמובן מיגבינה. לכל אחד מהחלבונים האלו יש את היתרונות והחסרונות שלהם, כאשר חלבון מיגבינה למשל, נספג בצורה טובה יותר, אך הוא אינו מתאים למי שרגיש ללקטוז או כמובןלטבעונים. אבקת חלבון אמורה להכיל את כל חומצות האמינו שהגוף שלנו אינו יודע לייצרבכוחות עצמו, ולכן אנחנו חייבים לצרוך אותם בתזונה שלנו. רוב האנשים בעידן הנוכחיאינם מצליחים לשמור על אורח חיים בריא או על תזונה מאוזנת, דבר שגורם לכך שהם אינםמקבלים את כל הערכים התזונתיים שהגוף שלהם זקוק להם. אבקת חלבון נועדה להבטיח כמותמספקת של חלבון, אשר אמורה לספק לבניית שרירי השלד השונים ולפעילות תקינה של הגוף שלנו.

כל מה שחשוב לדעת לגבי אבקת חלבון

כאמור,אבקת חלבון אמורה להכיל את כל חומצות האמינו שהגוף שלנו חייב לקבל בתזונה. חומצותאמינו אלו נועדה להבטיח התפתחות תקינה של שרירי הגוף השונים, חילוף חומרים תקיןו הרגשה כללית טובה ובריאה יותר. רוב האנשים חושבים על אבקת חלבון בהקשר של פעילותגופנית, היות ואנשים רבים שנוהגים להתאמן בחדר כושר למשל, נוטים לשתות שייק חלבוןאחרי האימון. המטרה היא כמובן לספק לגוף שלהם מנה מרוכזת של כל חומצות האמינוההכרחיות, במטרה לבנות ולחזק את השרירים. לעומת אכילה של חלבון מוצק, שייק חלבון נספג בצורה מהירה ויעילה יותר והוא מסייע להתאוששות מהירה אחרי אימון גופני. אךחשוב להבין כי לא חייבים לבצע אימון אינטנסיבי כדי לשתות שייק חלבון, היות וכל מישמרגיש שהוא לא מצליח לצרוך מספיק חלבון במהלך היום – יום שלו, יכול בהחלט להיעזר באבקות חלבון במטרה לספק לגוף שלו את כל מה שהוא זקוק לו.

קראו גם: ספירולינה

לסיכום, אבקת חלבון הינה אבקה שמכילה את כל אבני היסוד של החלבון – חומצות האמינו. שייק חלבון מאפשר לנו לספוג את החלבון בצורה מהירה ויעילה וליהנות מהיתרונות שלו.