אחת מן הקניות היותר פופולאריות אצל בעלי דירה בעשור האחרון היא זו של גריל גז, כאשר בבניין מגורים אסור להדליק אש כי אם לבצע שימוש באש מבוקרת כפי שקורה עם השימוש בגריל הפועל על גז ולא עם פחמים באש גלויה שיוצרת סכנה ועשן רב. השימוש בגריל גז גם מאפשר צלייה נוחה של כל מה שמניחים עליו, וכאן זה חשוב להבין את הפרמטרים שאותם יש לבחון טרם הביצוע של הרכישה עצמה. אחד מאותם פרמטרים קשור אל כמות המבערים שקיימים באותו גריל גז (למידע נוסף), וכאן יש לשים את הדגש על המאפיין הזה על מנת לחזור הבייתה עם רכישה איכותית שממנה נהנים לזמן מממושך.

חסכוני בצריכה של הגז BTU

ככל שכמות המבערים שקיימת בגריל גז תהיה יותר גבוהה כך תתקיים הפעולה של חיסכון בצריכת הגז עצמה. דבר זה אומר כי בהפעלה של הגריל מנוטב הגז בצורה מדודה לאזור ספציפי ולא נותר שימוש בעוצמה גבוהה מידי על מבער אחד שיכול בצורה הזו רק לייצר בשר שנצרב באופן מהר מידי עבור מה שמניחים על פני משטח הצלייה. לכן, זה כדאי שלא לבחור בגריל שמגיע עם מבער אחד בלבד, ולהתמקד גם בכמות ה-BTU שקיימת ביחס אל הכמות של המבערים שנמצאים שם.

למה חשובה כמות המבערים

לא כל אחד מבין את החשיבות הזו של כמות המבערים שקיימים בגריל גז (ראו למשל גריל גז 4 מבערים), וישנה נטייה לפספס את הפרט החשוב הזה כשמבצעים בחינה של מספר דגמים של גריל גז לקראת הביצוע של הרכישה עצמה. כשעוברים על פני גריל גז יש לבחון בין כל היתר את המספר של המבערים שאר נמצאים להם שם מתחת. מודע? כי מספר המבערים יעיד על חלוקה טובה של כמות ה-BTU שקיימת באותו גריל גז. עוצמה גבוהה תחולק היטב בין כמה כאלה, ועוצמה נמוכה עדיפה עם שני מבערים, שזה המספר הרצוי המינימלי של המבערים. מה עוד רצוי? שלכל מבער שכזה תיהיה אפשרות של שליטה עצמאית, באופן הזה יכולים להשתמש בכמה שטחים עבור צלייה של בשרים מסוג שונה, או של דג לצד ירקות בכלל.