איך להכין עוגות כמו מקצוענים?

להכין עוגות כמו מקצוענים

אם תחשבו על זה לרגע, כמעט ולא קיים אירוע שלא מצריך עוגה. בין אם זה אירוע משמח, אירוע עצוב, אירוע גדול או קטן, עוגה תמיד תהיה שם. בין אם הכנתם אותה בעצמכם או לא. אך אם אתם כבר מכינים עוגה, לא תרצו לקבל עליה כמה שיותר מחמאות? יתרה מזאת, לא תרצו להיות גאים בעצמכם על העוגה הטעימה שהכנתם?

עבור זה, אתם צריכים לדעת כמה דברים שיעזרו לכם במהלך ההכנה שלחלוטין יכולים לגרום לאנשים לטעות במחשבה שאתם שפים לכל דבר או לכל הפחות עברו בהצלחה מסלול לימודי שף מתקדמים…

תמיד תתכנו מראש

אחד הדברים החשובים ביותר שאסור לכם לוותר עליו זה לקרוא את המתכון ולהבין אילו מצרכים אתם צריכים. כמו כן, אנחנו לא מדברים רק על מצרכים, אתם חייבים לדעת איזו תבנית אתם צריכים עבור סוג הבצק וסוג המאפה אותו אתם בוחרים לאפות. אה! ועוד דבר, אל תשכחו לחמם את התנור מראש למעלות המבוקשות.

כן כן, תבנית נכונה עושה את ההבדל

לפי הכמויות של המתכון, תוכלו להבין באיזו תבנית להשתמש אך מעבר לגודל התבנית, תרצו להשתמש בתניות אפייה בהירות ולא כהות. השימוש בתבנית אפייה כהה תוביל אתכם לחימום יתר ומהיר יותר כיוון שכהה מושך אליו חום הרבה יותר מהר מבהיר. אתם ממש תוכלו לראות את ההבדל בין תבנית כהה לבהירה לאחר תום האפייה.

דאגו לתבנית ממש כמו שאתם דואגים לבצק

ישנן כמה שיטות לשמן את התבנית בכדי שתוכלו להוציא את המאפה שלכם מן התבנית לאחר שקיררתם אותו מספיק. התבנית הנפוצה ביותר תהיה להשתמש בספריי שמן לבישול ולדאוג טוב טוב לפינות התבנית כיוון שהן יותר 'טריקיות' מבטן התבנית או מדפנותיה אך כמובן יש למרוח שכבה שווה על כל התבנית. תוכלו לעבור על התבנית בעזרת קלף מסיליקון כדי להבטיח שכבה מלאה.

לבסוף, שימו לב לבלילה

בלילות אפייה טובות הן כאלו אשר כל מרכיביה בעלות את אותה הטמפרטורה, פחות או יותר. לכן, כאשר אתם מתחילים בתהליך הכנת הבלילה, תרצו שכל המוצרים יהיו מחוץ למקרר ויספגו את טמפרטורת החדר. אם דאגתם לכך, אנחנו בטוחים שהעוגה אותה תכינו תהיה מדהימה מבחינת המרקם ההתחלתי שלה והסופי שלה.

נשאר לכם טעם של עוד? בקרו באתר מכללת השף ת"א והרשמו לקורס שהכי מדבר אליכם!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אתכם?

אבקות חלבון מומלצות בשנת 2021

בכל שנה, אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של מוצרים מסוגים חדשים מתחום התזונה אשר יכולים להשתלב בתפריט שלנו, בפרט אם אנחנו עוסקים בפעילות גופנית. מדובר

קרא עוד »